MYŚLĘ

Witam Was na More and Less!

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie!

Chyba każdy z nas zetknął się kiedyś ze zdaniem mówiącym, że gdy pojawia się w naszym życiu dziecko zmienia się wszystko a jeśli nie wszystko to bardzo wiele w dotychczasowym życiu. Najczęściej spotykają się z tą sentencją przyszli rodzice, ale pomimo to ja też chcę Was przywitać na moim blogu tymi właśnie słowami. Dlaczego?

Kiedy dwa lata temu w moim / naszym życiu pojawił się synek nie tylko nasza codzienność nabrała innych barw. Pojawienie się dziecka spowodowało niemałą rewolucję w mojej nieuporządkowanej dotąd głowie. Oto bowiem uświadomiłam sobie, jaką matką chcę być a jaką nie, jakie wartości chcę mu przekazać a jakiego bagażu nie chcę mu oddawać w dalszą drogę. Zrozumiałam też, że nie chcę „na swoim łonie” wychowywać człowieka ślepo zapatrzonego w trendy i wierzącego we wszechogarniające go reklamy, które koniec końców, razem z moją biernością w tej dziedzinie sprawią, że stanie się on kolejnym konsumpcyjnie nastawionym do świata młodzieńcem. Nie chcę też by wyrósł na dorosłego pozbawionego skrzydeł, wiary we własne siły i możliwości.

Żeby tak się nie stało musiałam i ciągle muszę zaczynać od siebie. Dziecko rzeczywiście zmieniło moje życie. Wiem już czego chcę a czego nie, wiem o co muszę walczyć ze sobą i otoczeniem, wiem co stanowi dla mnie niepodważalną wartość a bez czego bez problemu sobie poradzę, zaczynam również wiedzieć jak chcę by wyglądała moja / nasza przyszłość.

Właśnie dlatego powstał blog More and Less. Chciałabym by stał się on miejscem spotkań ludzi, którzy podzielają lub zechcą kiedyś podzielić moje pasje i sposób patrzenia na świat. A jaki on jest? Tym co teraz bardzo pozytywnie zaprząta moją głowę jest świadome, spokojne życie i rodzicielstwo, czyli tzw. slow life i slow parenting, które bardzo chętnie łączę z elementami minimalizmu (na tym etapie życie wiem, że z wielu rzeczy jeszcze nie potrafię i nie chcę zrezygnować, ale próbuję żyć dużo mądrzej i rozsądniej niż dawniej), a także szeroko rozumiany rozwój osobisty i kreowanie swojego życia. Swoimi przemyśleniami na temat wszystkich tych dziedzin będę chciała się z Wami dzielić na tym blogu. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie i zechcecie zostać na dłużej.

Zapraszam zatem 🙂

Related posts

MYŚLĘ

Oprah Winfrey.

Bądź wdzięczny za to co masz; będziesz miał więcej. Jeśli skoncentrujesz się na tym czego nie masz, nigdy, przenigdy nie będzi...

MYŚLĘ

O szczęściu.

Kochani, pomyślałam sobie, że przed Świętami Bożego Narodzenia pozwolę sobie na taki a nie inny wpis. O szczęściu. I o mnie. C...