MÓJ MINIMALIZM

11 powodów, dla których minimalizm to najlepszy sposób na życie!

Zastanawialiście się może dlaczego tak naprawdę macie wybrać ten minimalizm? Dlaczego w jego imieniu czy też z jego powodu rezygnować z tylu 'przyjemności'? I co on niby tak naprawdę da Wam w zamian? No więc da Wam wiele, bardzo wiele. Prawdopodobnie, wiem to po sobie, będzie dla Was początkiem tzw. efektu kuli śnieżnej, czyli zaczniecie od, powiedzmy, uporządkowania szafy czy półek z książkami a skończycie na małym remanencie życia. Co jeszcze? Już Wam mówię!

 1. Mniej stresowych sytuacji związanych z tym co posiadamy. Mając mniej, ale za to bardziej wartościowych dla nas i znaczących rzeczy po prostu mniej się stresujemy, bo mniej musimy o nich myśleć i o nie się troszczyć.
 2. Większa 'przedsiębiorczość' osobista. Minimalizm niejako uwalnia od powinności, od tego co musimy, co przystoi, czego się od nas oczekuje tym samym wzmacniając w nas naszą własną wiedzę o nas samych i o tym, czego chcemy od życia i jak do tego dojść. Będąc minimalistą chyba łatwiej jest stwierdzić, że „zaryzykuję”!
 3. Lepsze życie w związku i w rodzinie, po prostu. Chcemy mniej na zewnątrz naszej rodziny i naszego związku, chcemy więcej wewnątrz i dlatego to w TO inwestujemy 🙂
 4. Lepsze, wartościowsze przyjaźnie. Jak z całą resztą i tu minimalizujemy to co nas uwiera a dbamy o to co dla nas prawdziwie ważne i wartościowe.
 5. Łatwość podróżowania, bo i bagaże lekkie i umysł lekki i duża wiara w to, że każda podróż daje nam o wiele więcej niż jakakolwiek nowa rzecz.
 6. Zdrowsze ciało, bo jak nie raz już tutaj pisałam minimalizm zawsze prowadzi do bardziej świadomego życia a to zawsze wiązać będzie się ze zwracaniem większej uwagi na to co jemy i jak bardzo w zgodzie żyjemy ze swoim ciałem.
 7. Zdrowszy, spokojniejszy umysł. Jak wyżej!
 8. Większa pewność siebie. Im bardziej jesteśmy świadomi tego kim jesteśmy i czego chcemy od życia, tym stajemy się bardziej pewni siebie.
 9. Większa uważność na to co i dlaczego mówimy / piszemy i większa empatia w stosunku do innych. Świadomość tego czym jest moje życie i jaki jest jego sens sprawia, że nie chcę swoimi opiniami czy przemyśleniami ranić innych. Nie krzyczę, że tylko moje jest prawdziwe i najlepsze a staram się zrozumieć innych, choć czasami jest to niemożliwe.
 10. Radość, którą dają małe rzeczy, krótkie, ulotne chwile. Bardziej je doceniasz bo masz czas, by zwrócić na nie uwagę, by się nimi ucieszyć. Masz też świadomość, że to z nich składa się życie właśnie.
 11. Życiowy cel / sens. Gdy już uporamy się z nadmiarem niepotrzebnych przedmiotów, znajomości i sytuacji w naszym życiu łatwiej znajdziemy nasz cel, do którego chcemy dążyć, łatwiej odkryjemy co nas w życiu naprawdę pociąga i co nas w nim gna do przodu.

Dodalibyście coś jeszcze?

Related posts

MÓJ MINIMALIZM

Stres, zakupy i minimalizm.

Mam wrażenie, że mojemu życiu towarzyszy ostatnio jakiegoś rodzaju rozdwojenie. Z jednej strony czuję wielkie szczęście, miłoś...

MÓJ MINIMALIZM

3 pytania jakie powinieneś sobie zadać zanim zaczniesz minimalizować.

Zastanawiałam się o czym powinnam dzisiaj pisać, co jeszcze ważnego na temat minimalizmu mogę Wam przekazać, co ma szansę Was za...